Który żel na stawy jest najskuteczniejszy? Przeczytaj nasz ranking!

Kiedy pojawia się ból stawów, doświadczamy kontuzji, czy po prostu kondycja stawów ulega znacznemu pogorszeniu, zaczynamy się o nie troszczyć. Szkoda, że dopiero w takich okolicznościach i w tym momencie. Zdarza się wówczas, że sięgamy po suplementy, które mają wzmacniać stawy od wewnątrz. Okazuje się, że to dobry kierunek działania. Wystarczy zastosować zrównoważoną dietę (bogatą w białko i witaminy) oraz aktywność fizyczną, aby w niedługim czasie uzyskać satysfakcjonujące efekty.

Niekiedy zdarza się, że pomimo wszelkich starań zdarzają się kontuzje, choroby czy nawet zwyrodnienia. To automatycznie prowadzi do powstania bólu i dyskomfortu, co przekłada się na poważne utrudnienia w normalnym funkcjonowaniu. W takich przypadkach najczęściej sprawdza się żel na stawy bądź inny środek przeciwbólowy. Dziś wybór tego rodzaju środków jest całkiem duży, ale który z nich będzie tym najlepszym? W celu ułatwienia podjęcia tej jakże ważnej decyzji przygotowaliśmy ranking najskuteczniejszych, polecanych żeli oraz maści rozgrzewających na stawy.

Ranking maści i żeli na ból stawów i mięśni

Osoby, które miały już okazję kupować żel lub maść na ból stawów i mięśni wiedzą, że wybór jest bardzo duży, a trafienie na dobry środek od razu, nie jest wcale takie proste, jak może się wydawać. Dla ułatwienia przygotowaliśmy ranking najlepszych produktów, który opracowaliśmy na podstawie opinii konsumentów, analizy składników i sposobu działania. Zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami. Być może jedna z nich spełni Twoje oczekiwania.

#1 Motion Free

Żel przeciwbólowy eliminuje stany zapalne stawów i jednocześnie poprawia ich mobilność. Skutecznie wzmacnia stawy, odbudowuje chrząstkę stawową, która jest odpowiedzialna za amortyzację oraz ruch w stawie. Żel ten można stosować profilaktycznie i w czasie dolegliwości. Producent informuje, że produkt bardzo dobrze działa na zakwasy. Doskonale regeneruje stawy i mięśnie po intensywnym wysiłku i przeciążeniu.

Składniki, które mają pozytywny wpływ na działanie produktu to salicylan metalu (działa znieczulająco i przeciwzapalnie), mentol (łagodzi ból i niweluje napięcie), allantoina (działa przeciwzapalnie i regenerująco), polisorbat (wzmacnia kości i stawy). Naturalne składniki żelu Motion Free sprawiają, że produkt ten jest nie tyko skuteczny, ale również bezpieczny.

#2 Ostelife

Maść przeciwbólowa, która wspomaga leczenie osteoporozy. Poprawia kondycję stawów, wzmacnia je, nadaje im elastyczności, a także zwiększa ich ruchomość. Zaletą produktu jest to, że maść ta eliminuje stany zapalne oraz skutecznie odbudowuje uszkodzoną tkankę chrzęstną. To środek, który dociera do miejsca bólu i łagodzi go niemal natychmiast. Stąd mówi się, że jest dobrym produktem na ból kolana, zakwasy czy bóle pleców.

Cała tajemnica skutecznego działania żelu Ostelife tkwi w składzie. Jest w pełni naturalny, a co za tym idzie, produkt jest bezpieczny. Głównym składnikiem produktu jest hydrolizat kolagenu. Składnik ten redukuje objawy zwyrodnienia stawów, osteoporozy, a także inne dolegliwości. Żel wzmacnia stawy, stymuluje produkcję kolagenu. Kolejnym składnikiem tego produktu jest olej rycynowy, który działa przeciwzapalnie i przeciwbólowo. Żel zawiera również przeciwreumatyczny nagietek lekarski oraz wyciąg z aloesu barbadoskiego, który poprawia elastyczność stawów. Skład jest naturalny i bezpieczny. Gwarantuje wyłącznie poprawę stanu zdrowia.

#3 SustaFix

Maść na ból mięśni i stawów. Z jednej strony redukuje opuchliznę, a z drugiej zaś eliminuje stany zapalne. Zwalcza problemy z tkanką chrzęstną oraz wzmacnia struktury stawów. Maść ta może być świetnym wyborem w przypadku bólu kolana i innych stawów. Wystarczy posmarować nią obolałą część ciała, by po chwili poczuć ulgę.

Dobrze dobrane składniki czynią ten produkt skutecznym i bezpiecznym. Powstał z użyciem tylko naturalnych składników. Zaliczyć do nich należy opuchliznę i ekstrakt propolisowy, który poprawia krążenie krwi. Pozostałe składniki tego produktu to sok cedrowy zwalczający stany zapalne oraz jad pszczeli redukujący skurcze mięśni. Składnikami uzupełniającymi są – oliwa z oliwek, wyciąg z kasztanowca zwyczajnego, a także wyciąg z barciaka. W maści tej nie mogło również zabraknąć licznych witamin, równie ważnych dla sprawności stawów i mięśni.

#4 BeezMAX

Maść przeciwbólowa, która zapobiega pojawianiu się problemów ze stawami i mięśniami. Skutecznie wspomaga mobilność ruchową, a także wzmacnia stawy i zarazem eliminuje obrzęk. Produkt ten bardzo dobrze zapobiega osadzaniu się soli oraz przyspiesza regenerację tkanek. To bezpieczny i zarazem szybki w działaniu produkt.

Jakie składniki zawiera ta niesamowita maść? Przede wszystkim wyciąg z roślin kasztanowca, który zapobiega powstawaniu zakrzepów i działa przeciwzapalnie. Kolejnym składnikiem jest wyciąg z oliwek, który pobudza krążenie krwi. Skład obejmuje wyciąg z bigonii eliminujący stany zapalne i zwyrodnienia, wyciąg z propolisu zmniejszający obrzęk, jad pszczeli łagodzący skurcze mięśni, a także wyciąg z wosku ćmy uelastyczniający ściany żył, które otaczają stawy. W składzie nie brakuje również witamin, mających równie korzystny wpływ na stawy, mięśnie i cały organizm.

Kiedy sięgnąć po maść na ból mięśni i stawów?

Bóle mięśni i stawów mogą świadczyć o tym, że w organizmie dzieje się coś złego. Czasem są to infekcje, niekiedy choroby. Zdarza się również, że dolegliwości te powstają w wyniku nadwyrężenia, przeciążenia czy kontuzji. Bez względu na to, z jakiego powodu się pojawiają, nie należy ich lekceważyć. Warto już wcześniej, nawet profilaktycznie sięgać po suplementy, które będą korzystnie wpływać na stan stawów i mięśni. Kiedy już dolegliwości te się pojawią, można je łagodzić lub całkiem eliminować przy użyciu specjalnego żelu lub maści. Z powyższego wynika, że wybór tego rodzaju produktów jest bardzo duży, więc każdy bez problemu znajdzie dla siebie ten odpowiedni.

Żele przeciwbólowe to najlepszy sposób na bóle mięśniowo-stawowe. Dzięki zawartym składnikom środki te działają przeciwbólowo, przeciwzapalnie i regenerująco. Produkty te nie tylko uśmierzają dolegliwości na jakiś czas, ale pomagają mięśniom i stawom powrócić do pełnej sprawności i dobrej kondycji. Jak wiadomo, z uwagi na to, że każdy produkt ma inny skład, inną moc działania, różnie się każdy z nich stosuje. Dawkowanie i sposób aplikacji ustala producent. W związku z tym przed użyciem trzeba zapoznać się z ulotką. Chcąc odzyskać dawną sprawność i przywrócić sobie dobre samopoczucie, pozostaje zastosować żel lub maść, produkt wyróżniający się skutecznym i zarazem bezpiecznym składem.

Maści rozgrzewające mają służyć do zwalczania chorób, zwyrodnień i urazów mechanicznych. Działają miejscowo. Skutecznie i całkiem szybko poprawiają ruchomość stawów, mięśni oraz ścięgien. Osoba obolała stosująca tego rodzaju produkty czuje się znacznie lepiej, odczuwa rozgrzanie w miejscu, w którym stosuje maść, a to prowadzi do zmniejszenia stanu zapalnego i uśmierzenia bólu. Maści rozgrzewające rozszerzają naczynia krwionośne, mają pozytywny wpływ na ukrwienie obolałych miejsc i zarazem redukują sztywność stawów. Maści te nadają się nawet na zakwasy. W związku z tym są polecane między innymi sportowcom.

Które preparaty wybrać?

W powyższym rankingu uwzględniliśmy wyłącznie maści i żele na obolałe stawy i mięśnie, które mają naturalne składniki, a więc są produktami w pełni bezpiecznymi. W tego rodzaju środkach najważniejsze jest to, aby wykazywały się skutecznością i nie wywoływały skutków ubocznych. Dlatego szukając produktu na stawy i mięśnie, trzeba koniecznie zwrócić uwagę na skład. Maści przeciwbólowe powinny zawierać substancje, które uśmierzają ból, redukują obrzęki i zarazem zwalczają stany zapalne. Dlatego w naszych propozycjach znajdują się maści, które zawierają ekstrakty z nagietka lekarskiego, aloesu, bigonii i oliwek. Uzupełnieniem składu są jad pszczeli, wyciąg z wosku ćmy oraz propolis.

Wybierając maść na stawy i mięśnie, trzeba przede wszystkim zwrócić uwagę na cel przeznaczenia danego środka. Należy pamiętać, że przykładowo maść, która jest bardzo dobra na obolałe stawy i mięśnie, niekoniecznie sprawdzi się w przypadku bólu pleców czy zwyrodnienia kręgosłupa, co wynika z zupełnie innych przyczyn. Wówczas warto wybrać maść rozgrzewającą albo żel przeciwbólowy. Innej maści będą potrzebować osoby, które zechcą pozbyć się dolegliwości związanych z zakwasami. W tej sytuacji najlepszym wyborem będą produkty zawierające w składzie mentol. W przypadku bólu kolan, uśmierzyć go mogą maści, które zawierają kolagen. Ten regeneruje chrząstkę stawową i ma korzystny wpływ na ogólne samopoczucie czy sprawność stawów. Takich maści i produktów w postaci żelu jest dziś wiele. Każdy więc znajdzie dla siebie odpowiedni, który w niedługim czasie przyniesie oczekiwaną ulgę.

Reasumując, tak jak w wielu innych przypadkach, tak i w przypadku stawów i mięśni, lepiej zapobiegać niż leczyć. Warto w takim razie wprowadzić do codzienności odpowiednią dietę na stawy, aktywność fizyczną i suplementację. W sprzedaży dostępne są również specjalne maści i żele na bóle stawów i mięśni, które działają profilaktycznie. Natomiast osoby, które już borykają się z poważnymi problemami mięśni i stawów, powinny udać się do lekarza. Być może wskazane będzie specjalistyczne leczenie. Czasem wystarczy jednak regularnie stosować wskazane przez specjalistę maści lub żele, aby pozbyć się dolegliwości i przywrócić swoim stawom i mięśniom pełną sprawność. Dobre produkty przyniosą ulgę zarówno przy chorobach zwyrodnieniowych, jak i doraźnych kontuzjach. Najważniejsze w tym wszystkim jest to, aby zdiagnozować przyczynę i odpowiednio na nią zadziałać. Nie zawsze i nie od razu trzeba iść z tym problemem do specjalisty. Jednak, jeżeli nic nie zadziała, nie będzie innego wyjścia. Najważniejsze natomiast jest to, aby sobie pomóc i w końcu powrócić do dobrego zdrowia.

Copyright by Your Company