Tabletki na stawy – leki czy suplementy? Co wybrać?

Kiedy stawy zaczynają dokuczać, trudno jest normalnie funkcjonować, wykonywać codzienne obowiązki, uprawiać sporty… Nawet zwykły spacer sprawia problem i już nie jest taki przyjemny jak dawniej. Dlatego o stawy trzeba dbać i to niezależnie od wieku. Można to robić na wiele różnych sposobów. Jednym z nich jest bez wątpienia stosowanie suplementów na stawy. Oczywiście wspomóc ich prawidłową pracę może również właściwe odżywianie czy utrzymywanie wagi na odpowiednim poziomie. Wszystko to wzmocni stawy, poprawi ich ruchomość i jednocześnie wyeliminuje ewentualne bóle. Chcąc wybrać dobry preparat, trzeba wiedzieć, czym przy tym wyborze się kierować. Poniżej zestawienie najlepszych produktów.

Ranking tabletek na stawy

Kupno suplementu na stawy poprawiającego ich sprawność nie jest prostym zadaniem. Wymaga przede wszystkim zapoznania się ze składem i właściwościami kilku tego typu produktów. Zdecydować się warto tylko na ten produkt, który cieszy się najlepszymi opiniami wśród użytkowników. Musi to być suplement przynoszący pożądane efekty. Czy takie w ogóle istnieją? Okazuje się, że tak.

#1 Flexidium 400

Suplement diety w postaci tabletek, który ma utrzymywać prawidłowe funkcjonowanie chrząstki stawowej, a także wzmacniać stawy i odciążać je. Produkt posiada bogaty i zarazem bezpieczny skład. Zapewne za jego sprawą jest przeznaczony nie tylko dla osób starszych, ale również młodych i aktywnych.

Tabletki na uzupełnienie chrząstki stawowej – dlaczego są tak skuteczne?

Tabletki Flexidium 400 swoje działanie opierają na naturalnym składzie. Produkt zawiera kolagen i kwas hialuronowy, a więc składniki, które sprzyjają produkcji odpowiedniej ilości mazi stawowej. To również one chrząstce nadają odpowiednią twardość i elastyczność. Ponadto w składzie tego suplementu można znaleźć cynk i selen – składniki zmniejszające ryzyko zwyrodnień i utrzymujące prawidłowy stan kości. Zawarty w produkcie kwas l-askrobinowy bierze udział w syntezie kolagenu, a dodatkowo działa antyoksydacyjnie. Tym sposobem środek poprawia giętkość stawów i ruchomość.

#2 ProFlexen

Suplement w postaci tabletek korzystnie wpływa na poprawę swobody ruchu stawów i ich elastyczność. Jednocześnie chroni stawy w czasie intensywnego wysiłku. Z tego powodu uważa się, że są to jedne z najlepszych tabletek na stawy dla sportowców.

Wśród składników tego produktu można znaleźć UC-II – niezdenaturowany kolagen typu II, który jest podstawowym składnikiem budującym chrząstkę stawową. Dzięki temu suplement bardzo dobrze radzi sobie ze zwalczaniem stanów zapalnych stawów. Jednocześnie dba o ich kondycję. To środek, który można stosować profilaktycznie. Dodatkowo w składzie tego produktu znajdują się – witamina C, imbir lekarski i mangan. Wszystko to działa na stawy bezpiecznie i wzmacniająco.

#3 Flexa Plus New

Suplement w tabletkach regeneruje chrząstkę stawową, poprawia sprawność ruchową, a do tego jeszcze bardzo dobrze radzi sobie ze zwiększaniem elastyczności stawów. To bardzo dobry sposób na obolałe kolana. Zwiększa odporność na urazy, a także eliminuje bóle, które wynikają ze zwyrodnień.

Z uwagi na naturalny skład, produkt ten mogą stosować osoby praktycznie w każdym wieku. Wyciąg z mniszka lekarskiego skutecznie redukuje stany zapalne, a także wspomaga produkcję kolagenu. Fiołek trójbarwny, pokrzywa, maca i kwas mrówkowy to kolejne składniki – to składniki uzupełniające, które mają bardzo pozytywny wpływ na funkcjonowanie stawów. Co prawda skład nie jest jakoś bardzo skomplikowany, ale mimo to produkt działa bardzo skutecznie i szybko, przywraca sprawność stawom i wzmacnia je.

#4 Flexin 500

Suplement na stawy w tabletkach dostępny jest bez recepty. Skutecznie odbudowuje zniszczone stawy, a także zapobiega ich postępującej degeneracji. Regularne stosowanie produktu przyczynia się do odbudowy chrząstki stawowej. Jednocześnie eliminuje ból oraz występowanie stanów zapalnych.

Pozytywne działanie produkt ten zawdzięcza dobrze skomponowanym składnikom. Zawiera on glukozaminę, wyciąg z kadzidłowca boswellia serrata oraz witaminę C. Takie składniki oddziałują na syntezę kolagenu. Ponadto regenerują chrząstkę stawową. Flexin 500 zawiera formułę FluidJoint Complex, która łączy składniki aktywne w dobrze dobranych ilościach, co ma wyjątkowo korzystny wpływ na stan stawów.

Tabletki na stawy bez recepty

Suplementy na stawy czy inne leki te bez recepty i na receptę to jedna z najskuteczniejszych metod radzenia sobie z bólem stawów i innymi ich dolegliwościami. Można je stosować nawet profilaktycznie. Środki te powinny być dopasowane do stopnia natężenia bólu, a także przeciwwskazań do ich stosowania – jeżeli takie występują. Należy pamiętać przede wszystkim o alergii na składniki, które mogą znajdować się w wybranych suplementach czy innych tabletkach na stawy.

Jakie składniki mogą zawierać tabletki na stawy bez recepty? Skład bez wątpienia ma bardzo duży wpływ na skuteczność tego rodzaju środków. Znaleźć w nim można między innymi kolagen, kwas hialuronowy, cynk, selen, glukozaminę, chonodroitynę oraz mangan. Efekty stosowania tego typu środków są zależne od kompozycji tych składników, ich ilości, a także zastosowanych proporcji. Bez względu na to, który produkt na stawy się wybierze – suplement, tabletki czy inny środek – należy dostosować się do zaleceń producenta. Nie można zwiększać dawki, ani też jej zmniejszać. To wpłynie na efekty i bezpieczeństwo.

Zwiększenie dawki wbrew zaleceniom producenta może doprowadzić do złego samopoczucia. Kiedy producent zaleca, aby stosować suplement przez 3 miesiące, nie wolno zwiększać dawki, aby ten proces skrócić. Wszelkie tego typu kombinowanie może prowadzić tylko do negatywnych zmian w organizmie. Ponadto nie należy przerywać kuracji w momencie, w którym zauważy się pierwsze zmiany. Nie powinno się tego robić, nie widząc żadnych zmian. Te mogą pojawić się dopiero po pewnym czasie.

Wiele osób pyta – które tabletki na stawy są najlepsze? Trudno jest odpowiedzieć na to pytanie. Powyżej zaproponowane produkty bez wątpienia mogą nakierować na właściwy produkt. Jednak każdy organizm jest inny, każdy stan jest inny, każdy może inaczej reagować na poszczególne składniki, a niektórych z nich nawet nie może stosować, gdyż jest na nie uczulony. Tak więc decyzja co do wyboru konkretnego produktu powinna być podjęta samodzielnie. Warto pamiętać, że dobrze dobrany suplement może wzmocnić stawy, uelastycznić je, a także poprawić komfort poruszania się. Dobrze jest również pomyśleć o tym, aby wraz z suplementami rozpocząć stosowanie diety i wprowadzić ćwiczenia. Dzięki temu będzie można osiągnąć jeszcze lepsze rezultaty. Z uwagi na tak szerokie możliwości radzenia sobie z bólem i dolegliwościami stawów, warto wprowadzić je do swojej codzienności. Pomogą zadbać o stawy i umożliwią normalne funkcjonowanie.

Copyright by Your Company